AEROKLUB BIAŁOSTOCKI
Zaprasza na szkolenia lotnicze w sezonie 2023.
Zostań pilotem / skoczkiem spadochronowym.
Zrealizuj marzenia!

Klub Seniorów Lotnictwa
FOT1_edited_1.jpg
 
Klub Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Białostockim

Członkowie KSL - 1974-2014
Referat okolicznościowy prezesa KSL
Publikacja Krywlany białostockie lotnisko 2013
Ulica majora pilota Jana Michałowskiego

 
Jeżeli masz materiały dotyczące działalności Aeroklubu Białostockiego i chcesz się nimi podzielić, przekaż informację na wyszkolenie.jpglub tel. 500 215 444.
Po opracowaniu materiały zostaną umieszczone na tej stronie.
 

 
Dzieci nam dorosły nie wiadomo kiedy,
wnuki nas przerosły też bez uprzedzenia,
wszystko się zmieniło: zwyczaje, przedmioty,
coraz mniej znajomych, nikną w strefie cienia.
(Fragment wiersza pt. „Życie”, Anny Basary)

 
Seniorzy Braci Lotniczej

Korzystając z uprzejmości prezesa Zarządu Aeroklubu Białostockiego Jana Nosala, z którego to inicjatywy  powstała strona o KSL, napisałem krótką refleksję o byciu seniorem.
 
Starzejemy się i chcemy być jeszcze pożyteczni pomimo różnych przeciwności losu. Starość niesie nam ze sobą więcej smutku niż radości, nie tracimy ducha, choć teraz częściej klepsydry odmierzają nam czas. Z wartkiego nurtu życia, które nie tak dawno prowadziliśmy, starość zepchnęła nas na mieliznę zapomnienia. Nasze doświadczenia życiowe wydają się często nieprzydatne wobec mądrości rządzących tych na dole i tych na górze... Ze starością przychodzi nostalgia i samotność. Wokół nas tworzy się pustka. Powyjeżdżali, lub poumierali nasi przyjaciele i znajomi. A nasze wieloletnie miejsca pracy, gdzie byliśmy potrzebni oraz kompetentni – dawno o nas zapomniały lub zniknęły prawie bez śladu.
 
W 2014 roku upłynęło 40 lat istnienia i działalności naszego Klubu Seniorów Lotnictwa w Białymstoku. Można powiedzieć, że to już jest „kawałek” historii. Staramy się godnie, pokonując wszelkie trudności jakie dokucza nam starość, uczestniczyć intensywnie w życiu Klubowym. Przez ostatnie 18 lat tego 40-lecia, możemy się poszczycić pewnym dorobkiem organizacyjno-społecznym, które wkrótce trzeba przekazać młodszemu pokoleniu jako spuściznę. Nasze pokolenie stopniowo gaśnie. Czy przyjdą po nas następcy?
 
Sekretarz
Zarządu KSL w Białymstoku
Mirosław Nikiciuk
Aktualna pogoda
CAŁA EUROPA
Statystyki
Szybowce:
Nalot w roku 2024
181:55
Najdłuższy lot w roku 2024
Wojciech Maliszewski - 07:23
Najdłuższy przelot w roku 2024
Adam Sadowski - 0 km
Najwięcej przelotów w roku 2024
Adam Fiłonowicz - 0 km