AEROKLUB BIAŁOSTOCKI
Zaprasza na szkolenia lotnicze w sezonie 2022.
Zostań pilotem / skoczkiem spadochronowym.
Zrealizuj marzenia!

Aktualności

Aeroklub Białostocki wraz z Białostockim Ośrodkiem Kultury zapraszają wszystkich miłośników podniebnych sportów na spotkanie

CIEKAWI LOTNICTWA
7 czerwca 2022, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5


W ramach cyklu „Ciekawi Świata” przybliżymy Państwu szeroko pojęty temat bujania w obłokach w różnych wariantach lotniczych. W spotkaniu udział wezmą szybownicy, piloci, skoczkowie związani z Aeroklubem Białostockim, których sportowe, a następnie zawodowe latanie rozpoczęło się od pasji. Tą pasją, wiedzą i nieziemskimi przeżyciami chcielibyśmy podzielić się z jak największą ilością osób.

Lotnictwo to szkoła charakteru. Wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania, ale w zamian daje mnóstwo frajdy i możliwości. Wielu pilotów rozpoczynających przygodę z lotnictwem w Aeroklubie Białostockim lata dziś po całym świecie, zarówno w lotnictwie cywilnym, jak i wojskowym, spełniając swoje marzenia z dzieciństwa.

W ramach spotkania będziecie Państwo mogli dowiedzieć się dlaczego szybowce i samoloty latają, jak wygląda praca pilota zawodowego oraz poznacie różne ścieżki rozwoju w tym kierunku. Opowiemy co polscy piloci robili w Afryce i jak przebiegało gaszenie Biebrzańskiego Parku Narodowego w trakcie pożaru w 2020 roku. Zdradzimy, jak piloci radzą sobie z jet lagiem oraz ile czasu statek powietrzny bez silnika może pozostać w powietrzu. I na koniec: jak najbliższej osobie sprawić wymarzony prezent.

Kto nie chce poczuć wiatru we włosach i poszybować w obłokach jak ptak? Wolność i pasje, spełnienie marzeń znajdziesz w Aeroklubie Białostockim, a na spotkaniu powiemy Państwu od czego zacząć.
Serdecznie zapraszamy.

Linki do wydarzenia:
bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/ciekawi-lotnictwa/

https://fb.me/e/39rF5aClr

https://www.facebook.com/EpbkSekcjaSzybowcowa

plakat_lotnictwo.jpg   plakat_lotnictwo_drugi_plakat.jpg

Aktualna pogoda
CAŁA EUROPA
Statystyki
Szybowce:
Nalot w roku 2022
247:04
Najdłuższy lot w roku 2022
Adam Sadowski - 08:04
Najdłuższy przelot w roku 2022
Adam Sadowski - 364 km
Najwięcej przelotów w roku 2022
Jarosław Obuchowski - 578 km